Дубровицький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №5 "Світлячок"
Правила прийому до закладу
Прийом дітей до дошкільного закладу здійснюється керівником протягом календарного року, з подальшим поданням заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтво про народження дитини.
МОЗ надало нове роз’яснення Міністерству освіти і науки про те, яку медичну довідку потрібно надавати для зарахування дитини до дитсадка.
Згідно з новим листом МОЗ відтепер для вступу дитини до дитсадка не потрібно надавати медичну довідку особливої форми – достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, в якого спостерігається дитина.
Яка довідка потрібна для відвідування дитсадка
Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку з засвідченням факту, що дитина здорова. Таку довідку випише педіатр або сімейний лікар закладу охорони здоров’я, у якому спостерігається дитина.
У довідці лікар має зазначити:
-
прізвище, ім’я, по батькові дитини;
-
дату народження;
-
місце проживання;
-
інформацію про стан здоров’я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти.
Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис.
Якщо ж батьки або законні представники вирішать не вказувати в довідці діагноз дитини, то лікар зазначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. Відповідно, медичні працівники закладів дошкільної освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.
Про форми для профілактичних щеплень
Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у «Карті профілактичних щеплень» (форма № 063/о). Цю форму ведуть у амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини. Батьки при вступі до закладу дошкільної освіти подають копію карти профілактичних щеплень, яка завірена лікувальною установою.
I. Порядок прийому дітей до дошкільного навчального закладу
1.1. Прийом дітей до дошкільного навчального закладу, як правило, здійснюється керівником упродовж періоду комплектації груп (червня-серпня) поточного року.
Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється відповідно до п.6 "Положення про дошкільний навчальний заклад" (зі змінами) на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу (спеціальні, санаторні) подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу.
1.2. У випадку недоукомплектування груп керівник ДНЗ здійснює прийом дітей упродовж календарного року.
1.3. Заявник зобов’язаний подати усі необхідні в заклад документи, передбачені п.6 "Положення про дошкільний навчальний заклад", затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 (зі змінами від 16 листопада 2011 р. № 1204).
1.4. Прийом заявників пільгових категорій відбувається відповідно до пільгових категорій.
1.5. Прийом документів заявників пільгових категорій здійснюється відповідно до Положення та поданих документів, що свідчать про наявність пільг.
1.6. До пільгових категорій належать:
- діти-сироти і діти позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і вихованням в сім’ях;
- діти-інваліди, які не мають протипоказань щодо відвідування дошкільних навчальних закладів;
- діти батьків-інвалідів І або ІІ групи або один з батьків інвалід І чи ІІ групи (неповна сім’я);
- діти, які потерпіли від наслідків аварії на ЧАЕС;
- діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків;
- діти багатодітних сімей, де є двоє і більше дітей дошкільного віку.
1.7. Всі групи комплектуються відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм, правил утримання дітей у дошкільних навчальних закладах.
1.8. Питання ротації дітей в кожному окремому дошкільному закладі здійснює керівник.
ІІ. Контроль за дотриманням "Положення про порядок загальної міської електронної реєстрації дітей" для влаштування у дошкільні навчальні заклади
2.1. Контроль за здійсненням комплектації груп покладається на керівників дошкільних навчальних закладів.