Дубровицький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №5 "Світлячок"
Аналіз відвідування дітей
Показниками діяльності Дубровицького дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №5 «Світлячок» є стан здоров’я дітей та їх відвідування закладу. Сестрами медичними Попенко В.П. (ст.медична сестра), Олексійовець К.В. (дієтсестра), Попко Л.В. (сестра медична з фізіотерапії) було проведено аналіз захворюваності дітей та виконання діто-днів у 2021р. в порівнянні з 2020р.
Показники на 1 дитину
Аналіз відвідування
Щорічно аналізується захворювання,та подається звіт керівнику та інформується персонал
2020 рік для всієї України і для нас був тяжким в зв’язку з пандемією CQVID-19. З 12.03.20.року по 17,08.20 року діти не відвідували заклад в зв’язку з карантином, тому зробити порівняння 2021 рік з 2020 роком неможливо, так як 5 місяців у 2020р. діти не відвідували садок.
Найменші показники захворюванності в 2021 року в групах 12,11,13,4,6,5,10,3. найбільше хворіли 9,14,7,8 групи так як є діти які вперше прийшли і адаптовувались до садка.
Відповідно до постанов та вимог Головного державного санітарного лікаря, в закладі розроблено та затверджено протиепідемічні заходи на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). З вимогами ознайомлено всіх працівників. Згідно з вимогами Постанови №8 від 25.08.21р. керівником закладу було забезпечено необхідною кількістю засобів індивідуального захисту, дезинфікуючих та мийних засобів, антисептиків, паперових рушників згідно потреб. Також з персоналом проведені інструктажі та навчання щодо особливостей роботи впродовж карантину, обмежувальних заходів та порядку дій у випадку виявлення ознак захворювання у дітей та персоналу. Батьків проінформували онлайн щодо особливостей роботи закладу під час карантину.
Для персоналу розробили графіки проведення провітрення та дезінфекції груп. Перед входом до закладу та груп нанесли відповідне маркування з дотриманням дистанції. Всередині приміщень груп також нанесено кольорове маркування в туалетних кімнатах. З вихованцями проводиться робота по навчанню гігієни миття рук, дотримання дистанції та етикету кашлю. Практикували перебування вихованців на відкритому повітрі максимальну кількість часу, якщо дозволяли погодні умови. Вхід на територію закладу дозволяється масках, з батьками проведена відповідна робота. На вході в ЗДО облаштували місце для обробки рук, надані інструкції та забезпечено антисептиком,надані інформаційні матеріали щодо профілактики короновірусної хвооби. Усі групи забезпечені рідким милом, антисептиками, паперовими рушниками, та контейнерами для використаних засобів індивідуальногозахисту, організовані куточки для митття рук вихованцями та працівниками. Ранковий прийом вихованців здійснюють вихователі. Температурний скринінг дітей проводиться безконтактним термометром при вході в заклад з відміткою в документаціїї в групах. Допуск до роботи персоналу здійснюється після проведеного температурного скринінгу та за наявності маски, що прикриває рот і ніс. У разі появлення температури у працівників дотримуємось алгоритму дій, повідомлення керівника та скеровуєм до сімейного лікаря. В закладі не використовуються тканинні рушники, мягконабивні іграшки, весь персонал у приміщенні у змінному взутті, всі масові заходи, у закладі проходили з участю однієї групи та без батьків. Також організовано цетралізований збір ЗІЗ в закладі та групах, навчено помічників правилам утилізації. В даний час дотримуються всі правила згідно Постанови № 8 від 25.08.2021р.
За підсумками медичного огляду дітей розподілено на групи здоров’я:
У структурі загальної захворюваності за 2021 рік залишається значний відсоток гострих простудних захворювань та захворювань органів дихання.
Причини захворюваності можуть бути різні:
- слабка загартованість дітей;
- слабкий імунітет у дітей;
- недостатній сон;
- нераціональне харчування;
- побутові умови проживання;
- невідповідність одягу дітей сезону;
- забрудненість довкілля та зміна клімату.
Для подальшого зменшення захворюваності потрібно і надалі ефективно проводити профілактично-оздоровчі заходи та загартовуючі процедури. Контролювати, щоб хворі діти не знаходилися в дошкільному закладі під час навчально-виховного процесу, вчасно виявляти хворих дітей та проводити їх ізоляцію, проводити виховні роботи з батьками.
В нашому закладі активно проводиться профілактично-оздоровча робота з дітьми згідно графіку.
За 2020-2021р.період проводились такі заходи як:
- Фітотерапія (вітамінний чай з шипшини) - вересень, листопад, січень, березень, травень;
- Киснево-синглентна пінка (склад: сік яблучний,корінь солодки) - жовтень, грудень, лютий, квітень;
- Аромотерапія (ефірні масла хвої, евкаліпту) під час відвідування дітьми «Кімнати здоров’я» - жовтень, грудень, лютий, квітень;
- Спелеотерапія за призначенням лікаря та після перенесених простудних захворювань;
- Дихальна гімнастика після денного сну для санаторних груп;
- Вітаміннотерапія (вживання вітамінів ревіт, аскорбінова кислота) - жовтень, грудень, лютий, квітень;
- Фізіотерапевтичні процедури (електрофорез, тубус кварц) - за призначенням лікаря.
- Лампа Біоптрон за призначенням лікаря.
Середня кількість дітей по кожній групі, які пройшли оздоровчо - прорфілактичні заходи за цей період наведені в таблиці.
Вся інформація на початку навчального року надана вихователям та інструктору по фізкультурі, заповнені листки здоров’я на кожну групу, списки дітей віднесених до підготовчої та спецгрупи.
В 2021 році медичний огляд персоналу відтерміновано в зв’язку з короновірусною хворобою. Організація харчування здійснюється відповідно вимог системи НАССР ,здійснюється навчання персоналу харчоблоку. Сьогодні піклування про здоров’я та фізичний розвиток дітей стоїть на першому місці, тому батьки своїм головним обов’язком повинні вважати піклування про здоров’я дітей. З метою поліпшення рівня освітньої роботи по зміцненню здоров’я та зниженню захворюваності в заклад необхідно:
- дотримуватись виконання рекомендацій Постанови №8 від 25.08.2021р.
- щоденно ретельно проводити прийом дітей з обов’язковим опитуванням батьків про стан здоров’я дітей;
- обов’язковий температурний скринінг;
- щоденно проводити аналіз причин відсутності дітей в закладі (вихователі);
- поповнювати запас деззасобів та засобів індивідуального захисту;
- дотримуватись групової ізоляції (вихователі усіх груп);
- дотримання дистанції;
- здійснювати індивідуальний підхід до дітей, які перенесли CQVID-19;
- посилити санітарно-просвітницьку роботу серед батьків про важливість вакцинації в профілактиці інфекційних захворювань та не приймати нещеплених згідно календаря дітей до ДНЗ (адміністрація);
- щоденно всім працівникам забезпечувати виконання санітарно-гігієнічних норм та вимог безпеки життєдіяльності(вихователі,помічники,працівники харчоблоку);
- ураховувати під час фізкультурно-оздоровчих заходів дозування фізичних і психічних навантажень, стан здоров’я, самопочуття, вікові та індивідуальні особливості дітей, рівень фізичного розвитку та рухової підготовленості (вихователі, фізінструктор).
Для повноцінного розвитку дитини потрібно:
- створювати валеологічні умови життєдіяльності вдома;
- загартовування дитини;
- більше часу проводити на свіжому повітрі;
- більше спілкуватись з дитиною;
- здійснювати постійний контроль за дотриманням режиму в групах, санітарно-гігієнічних вимог всього освітнього процесу (сестри медичні, адміністрація).