top of page

Увага - щеплення!

   Відповідно до листа МОН та МОЗ від 06.09.2018 року №1/9-537 05.02-11/235301 «Щодо напруженої епідеміологічної ситуації», наказу ДОЗ та ДОН КОДА від 01.07.2019 № 612 –адм/183 «Про проведення додаткових заходів з імунізації населення проти кору та недопущення розповсюдження захворюваності на кір у закладах освіти», дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється (стаття 15 та стаття 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», стаття 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», стаття 53 частина 3 Закону України «Про освіту», стаття 12 «Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права», статті 6 та 24 Конвенції про права дитини).

 

Шановні батьки!

   Звертаємо Вашу увагу, що проблема епідемій інфекційних хвороб стоїть дуже гостро. У зв’язку зі спалахом кору, та поліомієліту просимо забезпечити щеплення (КПК) (ІПВ ) Ваших дітей. З метою попередження подальшого розповсюдження захворюваності, дітям, які не отримали профілактичних щеплень за Календарем щеплень, не дозволяється відвідувати заклади освіти. Якщо дитина не може бути щеплена по медичним показам – має бути відповідна довідка лікарсько-консультативної комісії.

Зверніться до сімейного лікаря та візьміть направлення на щеплення. А якщо щеплення зроблені згідно з календарем, подайте у заклад довідку за формою 063-о, де будуть відображені всі щеплення дитини

 

Про обов’язковість щеплення

Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров’я”:

Ст.10 

Громадяни України зобов’язані: У передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення.

Ст.43 

У невідкладних випадках, коли реальна загроза життю хворого є наявною, згода хворого або його законних представників на медичне втручання не потрібна. Якщо відсутність згоди може призвести до тяжких для пацієнта наслідків, лікар зобов’язаний йому це пояснити. Якщо і після цього пацієнт відмовляється від лікування, лікар має право взяти від нього письмове підтвердження, а при неможливості його одержання – засвідчити відмову відповідним актом у присутності свідків. Якщо відмову дає законний представник пацієнта і вона може мати для пацієнта тяжкі наслідки, лікар повинен повідомити про це органи опіки і піклування.

 

Закон України “Про захист населення від інфекційних хвороб”:

Ст.12 

Профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень. Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється Кабінетом Міністрів України. У разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об’єктах можуть проводитися обов’язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями. Рішення про проведення обов’язкових профілактичних щеплень за епідемічними показаннями на відповідних територіях та об’єктах приймають головний державний санітарний лікар України, головний державний санітарний лікар Автономної Республіки Крим, головні державні санітарні лікарі областей, міст Києва та Севастополя, головні державні санітарні лікарі спеціально уповноважених центральних органів виконавчої влади з питань оборони, внутрішніх справ, охорони державного кордону, Служби безпеки України. Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження – засвідчити це актом у присутності свідків.

Ст.15 

Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його. Порядок проведення медичних оглядів дітей і форма довідки для прийому їх до дитячих закладів установлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я. Працівники дитячих закладів підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам з метою виявлення хворих на інфекційні хвороби та бактеріоносіїв у порядку, встановленому законодавством.

 

Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”:

Ст.5 

Громадяни зобов’язані: брати участь у проведенні санітарних і протиепідемічних заходів; проходити обов’язкові медичні огляди та робити щеплення у передбачених законодавством випадках; виконувати розпорядження та вказівки посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби при здійсненні ними державного санітарно-епідеміологічного нагляду;

Ст.27 

Профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір вУкраїні є обов’язковими. Обов’язковим профілактичним щепленням для запобігання поширенню інших інфекційних захворювань підлягають окремі категорії працівників у зв’язку з особливостями виробництва або виконуваної ними роботи. У разі необгрунтованої відмови від щеплення за поданням відповідних посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби вони до роботи не допускаються. Групи населення та категорії працівників, які підлягають профілактичним щепленням, у тому числі обов’язковим, а також порядок і терміни їх проведення визначаються центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров’я.

Дитина без щеплень  не може відвідувати дошкільний заклад!

bottom of page